Újabb kortárs segítő képzés: Hogyan beszélgessünk támogatóan és bátran bármilyen témáról

Kedves Kortárs Segítők, Kedves Kollégák!l

Ahogy ezt már korábban beharangoztuk egy újabb kortárs segítő képzésre várjuk az érdeklődő kortárs segítő, esélymentor hallgatókat:

HOGYAN BESZÉLGESSÜNK TÁMOGATÓAN ÉS BÁTRAN BÁRMILYEN TÉMÁRÓL - BEVEZETÉS A SEGÍTŐ BESZÉLGETÉS MÓDSZERTANÁBA

Kérjük, segítsetek a felhívás eljuttatásában az intézményetek érintett hallgatóihoz.

Időpont: 2024. március 22. péntek 10.00-13.30

Helyszín: Budapest, MagNet Közösségi Ház, Napraforgó terem, cím: 1062 Budapest, Andrássy út 98.

Regisztráció: 2024. március 11. hétfő éjfélig az alábbi űrlap kitöltésével

https://docs.google.com/document/d/1ckDmDweMJtjaByCIlmJMTxl8AiTymDmA/edit?usp=sharing&ouid=102183621557785320984&rtpof=true&sd=true

KIKET VÁRUNK?

A képzés elsősorban azoknak a hallgatóknak szól, akik:

  • tanulmányaikban nem találkoznak a segítő beszélgetés módszerével,
  • nem végeznek szupervízió mellett segítő beszélgetést,
  • szervezeténél tudtunkkal nem volt ilyen képzés, illetve
  • az idei FETA önismereti műhelyen (január és április) nem vesznek részt.

Ez alapján intézményenként előzetesen meghatároztunk egy keretszámot.

Ha a keretszám nem telik be:

  • a várólistáról töltjük fel a szabadon maradó helyeket.
  • Várólistára bárki jelentkezhet, akit kortárs segítőként még érdekel a képzés (azaz nem számít, részt vett-e az önismereti műhelyen, vagy van-e előzetes segítő beszélgetési ismerete, tapasztalata).

KÉPZÉSISMERTETŐ

A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány 1993 óta működtet lelkisegély-szolgálatot gyerekeknek, valamint 24 éves korig fiataloknak. Missziónkból fakadó feladatunk a gyerekek közvetlen meghallgatásán és segítésén túl a környezetüket jelentő felnőttek támogatása abban, hogy erre a meghallgatásra és segítségre képesek legyenek.

A workshopon ahhoz szeretnénk támpontokat adni, hogy mit jelent a segítő beszélgetés, valamint hogyan/mire használhatják kortárs segítők. Több évtizedes tapasztalataink esszenciájaként mutatjuk be azokat a kommunikációs eszközöket, amelyekkel fiatalokkal dolgozva érdemes bizalmat építeni, helyzeteket feltérképezni és megoldásokat keresni. A workshop támpontokat ad kortárs segítőknek ahhoz, hogy felismerjék annak a jeleit, ha egy kortársuk stresszel/mentális nehézséggel küzd, ismerjék fel a saját határaikat a segítségnyújtásban, és legyenek tájékozottak abban, hogy milyen további segítő helyeket, kapcsolatokat tudnak bevonni, ha arra van szükség.

A workshopot Táler Orsolya gyermek- és ifjúságklinikai szakpszichológus, a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány ügyvezető igazgatója tartja.

A képzés a Kulturális és Innovációs Minisztérium, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, Gyermek és Ifjúsági Alapprogram "Lélekben rendben" programjának anyagi támogatásával valósul meg.

 

Üdv. és szép napokat!

Füleki Beáta
ügyvezető elnök FETA
Mobil: 20 5486760